všehochuť a zbytky

ostatní


zřidil jsem si web

je to tak, podlehl všem svodům – pořídil jsem si vlastní web. hodlám ho využívat hlavně jako úložiště pro vlastní poznámky, ale třeba to bude někomu užitečné. výroba webu s sebou přinesla pár věcí, se kterými bylo nutno se vypořádat a jednu slepou cestu, kterou jsem se prošel, protože není nad vlastní zkušenosti.

tou slepou cestou byl iWeb. ano, jsem jablíčkář a tak jsem nejdříve zkusil tenhle produkt z kolekce iLife, konkrétně verzi '08. nechtěl jsem (a stále nechci) složitý web a zdálo se, že pomocí iWeb půjde "naklikat". opravdu naklikat šel a výsledek nevypadal zase tak špatně. s funkčností to ovšem bylo o dost horší. nejvíce mě vadila nemožnost různě si přeskupit menu či modifikovat styly trochu víc, než nabízí editor. sice se mi povedlo iWeb občas přemluvit ruční úpravou html, ale to už je jen krok k úplné vlastní výrobě stránek – a tak se taky stalo.

dělat si web úplně sám je přecijen příliš pracné, proto jsem se porozhlédl po nějakém redakčním systému. měl by být jednoduchý, měl by být zdarma a měl by mít k dispozici zdrojáky. nakonec, hlavně svojí absolutní jednoduchostí, zvítězil systém bloxxy. je už trochu starší a dále se nevyvíjí, ale to není překážkou. byl psán pro PHP4 a já ho rozjížděl na serveru s PHP5.

rozjezd se neobešel bez problémů a tak jsem byl nucen se trochu naučit PHP a sem tam něco upravit. to nebylo špatné, protože je vždy dobré naučit se něco nového. pak jsem byl nucen naučit se, alespoň trochu, XHTML a CSS styly. výsledkem celého snažení je tenhle web.

teď už jen, aby tu byl taky nějaký obsah :-)

diZZy – 6. 1. 2011 17:54 – Komentáře (3)

komentáře

[1] GdH –7. 1. 2011 17:56

Jen mě zajímalo, jestli to funguje :)


[2] diZZy –7. 1. 2011 22:57

snad jsem to PHP pochopil natolik, aby to jelo :)


[3] sweet –15. 4. 2011 21:19

Tak asi to jede...


nepoužívejte HTML, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. [x] bude nahrazeno odkazem na komentář, kde x je číslo komentáře.


sekce

rubriky

seriály

odkazy