o strojích, programování a jiné elektronické radosti

technika


iPod

nový domácí mazlíčekudělal jsem si radost a koupil jsem si iPod 4. generace. stejnou radost jako já z něho mají i moje dvě dcery. hlavním výsledkem po týdnu používání je, že holky dloubou prstem do všeho, co je placaté a barevné.

prst je dobrý nástroj, pokud jde o ovládání kapesního přístroje. ovšem jen do té doby, dokud nepotřebujete něco napsat. s klávesnicí se zatím snažím vyrovnat a moc mi to nejde. psaní románů ale na iPodu provozovat nebudu a tak to žádná velká nevýhoda není. další nevýhodou je nabíjení přes USB – vyžaduje to zapnutý nebo uspaný počítač. jako první doplněk, který si k iPodu pořídím, bude určitě nabíječka.

iPod má nádherný display. je výborně čitelný a rozlišení je prostě vynikající. i na 3.5" ploše jsou veškeré detaily jasné a dají se číst i opravdu malá písmenka. díky tomu lze i na nevelkou plochu displaye vměstnat hodně informací.

vlastní ovládání přístroje je pohodlné a hlavně velmi intuitivní. rejdit prstem po ploše je prostě přirozené. občas někde otevřu nějaké okno, které jde zavřít jen tlačítkem na úplně opačném konci, než je to otevírací. moji vrozenou lenost to vždycky raní, ale display zase není tak velký, aby se to nedalo snést.

mail je pěkná aplikace, i když se trochu naklikám, protože kromě inboxu mám v mailové schránce hromadu dalších folderů. safari je luxus, který se od své větší verze z os X moc neliší. foťák je mizerný a nemá ani megapixel, i když videa jsou z toho pěkná a to v 720p HD. hry se na iPodu taky nehrají špatně, jabber i skype fungují a líbí se mi aplikace s online obsahem, jako CT24, Z1 a Český Rozhlas. a když už mluvím o rozhlasu, nemohu nevzpomenout aplikaci iTunes a moje oblíbené podcasty, hlavně ty z Českého Rozhlasu – mám při čem usínat. užil jsem i aplikaci Remote, díky které mohu ovládat všechny iTunes v bytě a dokonce i AppleTV. obzvláště ve spojení s AppleTV získáte v iPodu skoroklávesnici, což moje lenost přivítala s nadšením.

iPod jsem připojil k iTunes, běžící na os X. po stažení aktualizace iOSu 4ky proběhla automatická synchronizace a tak jsem nemusel vůbec nic nastavovat – mail, záložky v safari, kalendář, kontakty, veškeré nastavení se přeneslo. to mám na produktech od Apple rád, vše je rychlé a pohodlné.

trochu jsem si utřídil první dojmy a hlavně jsem celý článek napsal na iPodu. trochu jsem si psaní na té maličké klávesnici procvičil, ale svůj příští román budu rozhodně psát zase na iMacu.

diZZy – 7. 1. 2011 22:29 – Komentáře (3)

komentáře

[1] Daisy128 –7. 1. 2011 22:53

I já oceňuji novou hračku mého manžela a jen doufám že již brzy bude opět usínat vedle mě a nikoliv vedle této placky.


[2] Logout –10. 1. 2011 12:22

Myslím, že komentář od Daisy by podepsala i Lada. Od 22.12. kdy jsem iPod našel pod předčasným vánočním stromkem se mu také věnuju víc než je zdrávo.

A doplněk k článku: displej je opravdu skvělý, ovšem trochu zamrzí, že to není IPS jako u iPhone. Při pohledu ze strany trochu mění barvy. Ale u takhle malé škatule je to vlastně jedno. iOS zdar!


[3] F6 –3. 2. 2011 14:25

Ja velde ty placky usinam denne. Pouzivam totiz apikaci Sleep Cycle :)


nepoužívejte HTML, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. [x] bude nahrazeno odkazem na komentář, kde x je číslo komentáře.


sekce

rubriky

seriály

odkazy