seriál data

ODBC, Windows a 32/64bit

ODBC 32/64systém Windows je. s tím už se nedá nic moc dělat. občas dokonce je ve dvou verzích, o mocnosti třiceti dvou nebo šedesáti čtyř bitů. ODBC je trochu podivná a staromódní možnost, jak se dostat k nějakým datům. co se verzí týče, je na tom ODBC podobně – jak třicet dva, tak šedesát čtyři bitů. i tak je v tom dost bordel.
 
diZZy – 23. 2. 2011 00:29 – rubrika technika – seriál dataKomentáře (0)

INSERT EXEC

nested INSERT EXEAn INSERT EXEC statement cannot be nested. T-SQL chyba číslo 8164, která mě dokáže vytočit. proč v MS SQL Serveru tohle trapné omezení je ? odpověď na tuto záludnou otázku znám, ale neobešla by se bez hodně sprostých slov (např. "sráči" je v ní minilámně 4x) a tak raději zkusím odpovědět na otázku jinou – dá se to nějak obejít ?
 
diZZy – 4. 2. 2011 18:02 – rubrika technika – seriál dataKomentáře (0)

XML jako tabulka

XML jako tabulkainternet je plný různých příkladů, jak tabulkově orientovaná data dostat z XML do SQL databáze. já ale musel řešit jiný problém – jak dostat XML do tabulky tak, aby v ní nebyla jen data, ale celý XML soubor, pěkně řádek po řádku.
 
diZZy – 3. 2. 2011 12:26 – rubrika technika – seriál dataKomentáře (1)
při své práci se setkávám s různými jazyky, dotazujícími se na data. je to hlavně T-SQL, který používám na MS SQL serveru 2008, XQuery také občas používané na stejném serveru a LINQ užívaný v .NOTu. seriál není žádnou výukou dotazovacích jazyků, jsou tu jen postřehy a přápadná řešení konkrétních situací.

starší příspěvky

sekce

rubriky

seriály

odkazy